Jakie witaminy wybrać?

0

Wciąż zastanawiasz się, jakie witaminy wybrać? Wypróbuj naszą prostą strategię, aby znaleźć niestandardowe witaminy i suplementy dla swoich wyjątkowych celów zdrowotnych. Prawie każdy ma jakieś doświadczenie z witaminami, nawet jeśli te, które ostatnio brałeś, określano mianem rodziny animatorów.

Jednak przy setkach produktów dostępnych na rynku wybór odpowiednich witamin i suplementów może być trudny – zobacz – sg. Sztuczka polega na rozpoznaniu, jakich ważnych witamin i składników odżywczych szukać, dokładnej analizie planu żywieniowego, a także uważnym rozważeniu, w jaki sposób wchodzi w grę styl życia i długoterminowe cele zdrowotne. Pamiętaj, że witaminy i suplementy nie mają na celu zastąpienia zdrowej diety.

Starożytne składniki odżywcze, świeże owoce i warzywa dostarczają przeciwutleniaczy, fitochemikaliów i nici, z których wszystkie są ważne. „Właściwie kluczem jest rozpoznanie, jakich niezbędnych witamin i składników odżywczych szukać, uważna ocena diety i rozważenie, w jaki sposób Twój styl życia i długoterminowe cele zdrowotne wchodzą w grę”.
Poznaj witaminy i minerały, których potrzebuje Twój organizm

13 niezbędnych witamin

Jakie witaminy wybrać?

Na jednym z najważniejszych poziomów witaminy są niezbędnymi naturalnymi związkami, których organizm potrzebuje do skutecznego funkcjonowania, wzrostu, budowy i regeneracji. (Naturalne w tym kontekście oznacza, że ​​zawierają dwutlenek węgla). Istnieje 13 „niezbędnych witamin”: witaminy A, C, D, E, K oraz B- Witaminy, B6, B12, biotyna, kwas foliowy, niacyna, kwas pantotenowy, ryboflawina, a także tiamina. Znaczny niedobór któregokolwiek rodzaju niektórych z tych witamin może potencjalnie powodować poważne problemy zdrowotne.

16 ważnych minerałów

Oprócz 13 niezbędnych witamin, których organizm potrzebuje, istnieje 16 niezbędnych minerałów, z których wszystkie można zidentyfikować na podstawie układu okresowego pierwiastków. W przeciwieństwie do witamin, minerały są w rzeczywistości „nieorganiczne”, co oznacza, że ​​nie zawierają atomu węgla.

Makrominerały to minerały, których organizm potrzebuje w rozsądnych ilościach; Pierwiastki śladowe to właściwie te, których organizm potrzebuje w procentach. Podstawowe makroelementy to w rzeczywistości minerał wapnia, chlorek, magnez, fosfor, potas, sód i siarka. Pierwiastki śladowe potrzebne organizmowi to żelazo, cynk, jod, chrom, miedź, fluor, molibden, mangan, a także selen.

Ważne spożycie witamin.

Różne inne ważne składniki odżywcze. Innym ważnym składnikiem odżywczym jest cholina, o której dobrze wiadomo, że odgrywa istotną rolę w nerwach, a także w funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. W rzeczywistości kurczak, jajka i drób są doskonałymi źródłami choliny. Sumienni wegetarianie mogą chcieć wziąć suplement choliny.

Każda z niezbędnych witamin i minerałów uczestniczy w złożonym zbiorze ról w organizmie. Magnez, na przykład, jest w rzeczywistości krytycznym czynnikiem w ponad 300 reakcjach biochemicznych, od tworzenia zdrowych białek po funkcjonowanie nerwów. W rzeczywistości nietrudno sobie wyobrazić, jak wiele objawów zdrowotnych może wynikać z niedoboru tego jednego minerału.

Oprócz minerałów i witamin istnieje wiele innych składników odżywczych, które są poparte dobrze znanymi badaniami, w tym tłuszcze omega-3. Przeciwutleniacze, takie jak koenzym Q-10, również zyskują uznanie ze względu na ich istotną rolę w zdrowym funkcjonowaniu i odporności tkanek organizmu. Podmioty te pracują nad sposobami poprawy samopoczucia poza początkiem przyjmowania składników odżywczych.

  • Bardzo dokładnie przejrzyj swój plan żywieniowy w oparciu o ogólnie przyjęte wsparcie żywieniowe
  • Amerykańska FDA ustala zalecane dzienne spożycie (RDI) dla niezbędnych składników odżywczych, aby pomóc ludziom zarządzać swoją dietą.
  • RDI to tak naprawdę ilość każdego składnika odżywczego potrzebna każdego dnia zdrowej osobie dorosłej. Zwykle jest mierzona i zapisywana przy użyciu jednego z trzech różnych systemów: miligramów (miligramów), mikrogramów (mcg) lub

WYKAZ STATUSU systemy międzynarodowe (j.m.). Etykiety żywieniowe na żywności wyszczególniają składniki odżywcze, które zawierają, oraz procent RDI dla każdego składnika odżywczego.

Te istotne informacje są pomocne w upewnieniu się, że danego dnia nie spożywasz zbyt dużo lub zbyt mało jakiegokolwiek składnika odżywczego.

Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, jakie witaminy i suplementy należy przyjmować, jest polega na zbadaniu wartości odżywczej każdego posiłku w diecie i ustaleniu, jak blisko jesteś zalecanego przez FDA RDI dla każdej niezbędnej witaminy i minerału.
Jeśli stosujesz plan diety, który zawiera określone produkty spożywcze o obniżonej lub wyższej zawartości, być może spożywasz o wiele za dużo lub za mało niektórych składników odżywczych. Na przykład witamina B12 jest powszechnie spotykana w niewegetariańskich źródłach żywności. Więc jeśli jesteś weganinem, możesz otrzymywać mniej niż RDI tej witaminy.

Jeśli RDI reprezentuje dolną granicę objętości potrzebnej dla danego składnika odżywczego, wówczas UL („Pułap”) reprezentuje górną granicę. W rzeczywistości zaleca się rozpoczęcie przyjmowania suplementu tylko wtedy, gdy masz pewność, że obecnie nie spełniasz RDI i jest mało prawdopodobne, że przekroczysz UL.
W niektórych przypadkach posiadanie odpowiedniej ilości niezbędnej witaminy lub minerału może być tak samo niebezpieczne, jak niedostateczna. Na przykład zbyt dużo potasu we krwi może prowadzić do biegunki, wymiotów, a także nieregularnego bicia serca.

WYKAZ STATUSU

Ten stan może wynikać z nadużywania suplementów potasu, dlatego należy zachować ostrożność rozważając jakikolwiek rodzaj suplementu i regularnie zwracać uwagę na górne limity minerałów i witamin. Oprócz niektórych zdrowych i zbilansowanych składników odżywczych, FDA nie zapewnia krystalicznie czystych wskazówek dotyczących dziennego spożycia, ale praktyczne porady są rzeczywiście na telefon.

Na przykład USDA zdecydowanie zaleca spożywanie ryb, a nawet ryb i skorupiaków dwa razy w tygodniu, co może być trudne dla niektórych osób.

Niemniej jednak regularne przyjmowanie tabletek oleju z ryb omega-3 może przynieść dokładnie takie same korzyści. W rzeczywistości istnieje również wiele nowych badań naukowych wspierających potencjalne korzyści suplementów organicznych i przeciwutleniaczy, które przedstawiają scenariusze specyficzne dla przyczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj