JAK DBAĆ O ZDROWIE I SKÓRĘ PODCZAS ALARMU SMOGOWEGO

0

Istnieją pewne środki ostrożności, które każdy może podjąć, aby poprawić swoje samopoczucie i zmniejszyć szkodliwe skutki zanieczyszczenia powietrza. W szczególności, jeśli planujesz aktywność na świeżym powietrzu podczas alertu smogowego. Zebraliśmy je poniżej!

Sprawdź jakość powietrza wokół siebie!

Zanim wyruszysz w drogę lub zaangażujesz się w aktywność na świeżym powietrzu, zrób to nawykowo, aby sprawdzić wskaźniki jakości powietrza w swojej okolicy. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, kiedy podjąć blog środki ostrożności, aby chronić swoje zdrowie. Jeśli chcesz wiedzieć, czy aktualna jakość powietrza w Twojej okolicy jest dobra, dobra czy zła, sprawdź Indeks Jakości Powietrza. Ten link zawiera informacje ze wszystkich publicznych wskaźników jakości powietrza na świecie i jest aktualizowany co godzinę. Można również sprawdzić przyszłe prognozy jakości powietrza w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu. Dodatkowo w mediach często pojawiają się alerty smogowe.
Zwiększaj zgodność z lekami!

Jeśli masz niewydolność serca lub problemy z oddychaniem, zabierz ze sobą leki, gdy wychodzisz na zewnątrz. Poproś swojego lekarza o instrukcje, aby można było opanować objawy podczas alarmu smogowego.

Unikaj miejsc, gdzie powietrze jest bardziej zanieczyszczone.

Kiedy jesteśmy aktywni fizycznie, oddychamy głębiej i szybciej niż zwykle i możemy być bardziej narażeni na zanieczyszczenia powietrza. Dlatego zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej na zewnątrz. W czasie alarmu smogowego nie wybieraj się na bieganie ani na rower. Noś maskę ochronną, jeśli musisz wyjść na zewnątrz.Unikaj miejsc, gdzie powietrze jest bardziej zanieczyszczone.

  • Unikaj ruchliwych dróg i obszarów przemysłowych.
  • Dym ze spalin samochodowych i kominów fabrycznych będzie dodatkowo zwiększał stężenia zanieczyszczeń powietrza.

Częściej oczyszczaj skórę twarzy!

Cotygodniowa rutyna oczyszczania skóry obejmuje zazwyczaj 1 lub 2 głębokie oczyszczania. Podczas alarmu smogowego, jeśli musiałyśmy spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu, zaleca się codziennie wieczorem dokładnie oczyścić skórę, aby usunąć lipidy. Utrzymywać tę praktykę tylko w okresach dużego zanieczyszczenia powietrza!
Nawilżaj bardziej swoją skórę i ciało!

  • Smog odwadnia organizm, dlatego zadbaj o odpowiednie nawodnienie skóry w tym okresie.
    Nie wolno palić w pomieszczeniach zamkniętych!
  • Powstrzymaj się od zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, aby oczyścić płuca.
  • Pamiętaj o włączeniu okapu kuchennego podczas gotowania i pieczenia oraz nie używaj w domu urządzeń spalających paliwo (benzynę lub propan).
  • Zwróć uwagę na jakość powietrza w swoim domu!

Zainstaluj w swoim domu czujniki jakości powietrza i monitoruj, kiedy nadchodzi czas na wietrzenie. Jeśli jakość powietrza na zewnątrz jest lepsza, czas wymienić zużyte powietrze w domu. Stosować miernik tlenku węgla przy piecach opalanych drewnem i nieuszczelnionych piecach gazowych!

Zapotrzebowanie na minerały i witaminy u kobiet po 50. roku życia

Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że niektóre produkty witaminowe mówią 50+ po prostu dlatego, że chcą wyciągnąć więcej pieniędzy z Twojej kieszeni? Ale faktem jest, że kobiety po 50 roku życia naprawdę potrzebują więcej pewnych witamin, pierwiastków śladowych i minerałów! Zobaczmy, jakie one są!

Chociaż zapotrzebowanie kobiet po pięćdziesiątce na witaminy i minerały jest na ogół podobne do młodszych kobiet, to jednak zapotrzebowanie na niektóre substancje zmienia się z upływem czasu. Zdecydowanie potrzebujesz więcej niż zwykle tych pięciu składników odżywczych.

  • Wapń

Wapń jest bardzo ważny dla naszego zdrowia i ważne jest, aby uzyskać go codziennie, ponieważ w przeciwnym razie jest usuwany z naszych kości, co prowadzi do osteoporozy i słabych zębów.

Przyczynia się również do prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni oraz zdrowego krzepnięcia krwi. Oczywiście, możesz uzyskać 1200 mg, których potrzebujesz w trzech porcjach, jedząc mleko, jarmuż, migdały, mak, fasolę i brokuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj