Kilka przykazań dla zrównoważonego stylu życia

0

Ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, a także poziom cukru we krwi są kluczowym elementem ogólnego obrazu. Jeśli te czynniki są w cenie, to w rzeczywistości istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że warunki w ogóle się rozwiną – zobacz na stopnop. Ale w rzeczywistości są niewątpliwie czymś, na co należy zwrócić uwagę po zatrzymaniu akcji serca.

Spożywaj różnorodne posiłki

Potrzebujemy o wiele więcej niż 40 różnych składników odżywczych raz na zawsze, a żadna żywność nie może łatwo zapewnić ich wszystkich. Więc z pewnością nie chodzi o jedną potrawę, ale o tworzenie zrównoważonych wyborów dietetycznych przez dłuższy czas, co z pewnością przyniesie głęboką różnicę w twoim ciele, twoim samopoczuciu i stylu życia.

Skoncentruj się na składnikach odżywczych, które dostarczasz swojemu organizmowi – na przykład po wysokotłuszczowym obiedzie musi nastąpić niskotłuszczowa kolacja, a po dużej porcji mięsa na obiad możesz wybrać rybę lub nawet danie bezmięsne następnego dnia.

Wraz ze zdrowym białkiem, OH musi być twoim kumplem

Jedz dużo pokarmów bogatych w makroskładniki, takie jak węglowodany. Jeśli chodzi o połowę kalorii w naszym planie diety, muszą one pochodzić z posiłków bogatych w węglowodany, w tym płatków zbożowych, ryżu, spaghetti, białych ziemniaków i pieczywa.

Kilka przykazań dla zrównoważonego stylu życia

To doskonały pomysł, aby w każdym posiłku było przynajmniej kilka z tych produktów. Produkty pełnoziarniste, takie jak pełnoziarnisty chleb, spaghetti, a także zboża znacznie zwiększają spożycie błonnika, o którym zwykle zapomina się w codziennym stylu życia.

Zastąp tłuszcze uwodornione tłuszczami nienasyconymi

Nie zakładaj, że wszystkie tłuszcze są złe! Tłuszcze to tylko jeden z makroskładników, a także bardzo ważny na zawsze zdrowie i prawidłowa praca organizmu. Niemniej jednak nadmiar może mieć negatywny wpływ na naszą masę ciała i zdrowie serca. Różne formy nadmiaru tłuszczu mają różny wpływ na zdrowie, a także wiele z tych pomysłów może z łatwością pomóc naszej firmie zawsze zachować właściwą równowagę.

Nasz zespół musi ograniczyć spożycie tłuszczów ogółem i nasyconych (które często pochodzą z paszy), a także całkowicie unikać tłuszczów trans – przeglądanie etykiet produktów pomaga nam określić ich zasoby. Ciężka para lub nawet piecz, mniej smaż, pozbądź się tłustego aspektu wieprzowiny, używaj olejów roślinnych. Jedz dobrze zbilansowane nadmiarowe tłuszcze nienasycone, jednocześnie ograniczając tłuszcze nasycone tak bardzo, jak to możliwe.

Jedz dużo warzyw i owoców

Owoce i warzywa to jedne z najważniejszych posiłków, które dostarczają nam wystarczającej ilości witamin, minerałów i błonnika. Spróbuj zjeść co najmniej 5 produktów spożywczych na raz, które składają się z produktów owocowych lub nawet warzyw. Na przykład szklanka czystego soku owocowego do porannego posiłku, może jabłko i kawałek melona na przekąskę, a także naprawdę dobra dawka wybranych warzyw do każdego głównego posiłku.

Zmniejsz spożycie soli i cukru. Wyższe spożycie sodu może powodować wysokie ciśnienie krwi, a także zwiększać ryzyko typowych chorób serca. Istnieją różne sposoby na zminimalizowanie ilości sodu w diecie, takie jak:

  • Wybieranie podczas zakupów artykułów o niższej zawartości sodu,
    podczas przygotowywania posiłków nasz zespół może z łatwością zamieniać sól wraz z aromatami, co również zwiększa różnorodność smaków i zapachów,
    podczas jedzenia pomaga, jeśli nasi eksperci nie soliją przy stole jadalnym lub przynajmniej nie soliją przed degustacją.
  • Podczas gdy słodycze zapewniają słodycz i przyjemny smak, słodkie produkty spożywcze i napoje są w rzeczywistości wysokoenergetyczne i najlepiej spożywać je w małych ilościach, jako okresową ucztę. Alternatywnie sok z owoców lub nawet produktów owocowych można wykorzystać do przygotowania słodkich posiłków, a także koktajli.

Pij dużo płynów

Osoby dorosłe powinny spożywać alkohol co najmniej 1,5 do 2 litrów płynów dziennie. Nawet więcej, jeśli jest naprawdę bardzo gorąco lub jeśli jesteś energiczny. Najskuteczniejszym źródłem jest oczywiście woda, którą może być woda z kranu lub woda butelkowana, gazowana lub niegazowana, zwykła lub smakowa. Ekstrakty owocowe, herbaty ziołowe, napoje gazowane, nabiał i inne napoje mogą być świetne, jeśli są spożywane w małych ilościach wraz z wodą.

Utrzymywanie dobrze wyważonej wagi

Odpowiednia dla każdego z nas masa ciała zależy od takich aspektów jak płeć, wzrost, wiek, a także geny. Nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko wielu chorób, w tym cukrzycy, chorób układu krążenia i raka.

Nadmiar tkanki tłuszczowej faktycznie powstaje, gdy nasz zespół je dużo więcej, niż potrzebuje nasz zespół. Tłuszcze bonusowe mogą pochodzić z dowolnego wysokokalorycznego składnika odżywczego – zdrowego białka, nadmiaru tłuszczu, węglowodanów, a nawet alkoholu, jednak tłuszcze trans i napoje alkoholowe są nadal najważniejsze. Ćwiczenia pomagają naszemu zespołowi spalać prąd, a także sprawiają, że myślimy doskonale.

Wprowadź rutynę ćwiczeń

Wysiłek fizyczny jest ważny dla każdego człowieka. Pomaga naszemu zespołowi spalić nadmiar tłuszczu, jest dobry dla serca organizmu, podtrzymuje lub zwiększa masę mięśniową, wspomaga koncentrację oraz poprawia ogólny stan zdrowia. Nasz zespół nie musi być wybitnymi zawodowymi sportowcami, aby otrzymać relokację! W rzeczywistości zaleca się 150 chwil pośredniego wysiłku fizycznego każdego tygodnia, które z łatwością mogą wejść do naszego codziennego programu.

Tak więc każda zdrowa i zrównoważona osoba mogłaby:

  • korzystać ze schodów zamiast windy,
  • pospacerować podczas przerw obiadowych (lub rozprostować mięśnie w miejscu pracy).
    spędź swój wolny czas wykonując aktywne zadanie członków rodziny w weekend lub w dzień wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj