Czy szczepionki powodują autyzm?

0

Badanie naukowe jest krystalicznie czyste: szczepionki nie powodują autyzmu. Znacznie więcej niż tuzin badań faktycznie szukało linku – sprawdź – WWW. Właściwie każdy zwolnił się. Konflikt w sprawie szczepień MMR. Spór rozpoczął się w 1998 roku, kiedy brytyjscy naukowcy opublikowali badanie, w którym wspomniano, że szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR) wywołała autyzm.

Autism and Vaccines

Sam artykuł został ostatecznie oficjalnie oznaczony jako „oszustwo” przez angielskie Ogólne wytyczne medyczne, jednak wywołał wiele sporów dotyczących bezpieczeństwa szczepionki, które pozostają do dziś.

Badanie objęło zaledwie 12 dzieci, ale zyskało duży rozgłos, biorąc pod uwagę, że jednocześnie nastąpił szybki wzrost różnorodności dzieci, u których zdiagnozowano to zaburzenie.

Poszukiwania zawarte w raporcie skłoniły innych lekarzy do osobistego zbadania związku między szczepionką MMR a autyzmem. W rzeczywistości przeprowadzono co najmniej 12 badań uzupełniających. Żaden nie znalazł żadnych dowodów na to, że szczepienie doprowadziło do autyzmu. Badanie przeprowadzone w 1998 roku wykazało również wiele komplikacji związanych z jego wykonaniem. Czasopismo, które je opublikowało, ostatecznie je wycofało. To wskazywało, że magazyn nie trzymał się już wyników.

W 2010 r. General Medical Advice ogłosiło, że artykuł nie opierał się jedynie na złych badaniach naukowych, ale w rzeczywistości było celowym oszustwem i fałszerstwem dokonanym przez badacza skóry głowy, dr Andrew Wakefielda, a także cofnęło jego pozwolenie kliniczne. Detektywi odkryli, że przedstawiciel prawny poszukujący związku między szczepionką a autyzmem w rzeczywistości zapłacił za Wakefielda znacznie ponad 435 000 funtów (równowartość ponad pół miliona dolarów).

Debata na temat tiomersalu

Rok po badaniach w Anglii, obawy dotyczące wykonalnego hiperłącza szczepionki-autyzmu przesunęły się z MMR na element wykorzystywany w szczepieniach niektórych dzieci. Nazywano go tiomersalem, a także zawierał rtęć. W rzeczywistości jest to metal, który w wysokich stężeniach jest niebezpieczny dla mózgu i nerek. Lekarze stosowali tiomersal, aby uniknąć rozwoju zarazków i grzybów w zastrzykach.

W rzeczywistości nie było dokumentacji, że odsetek wykorzystany w lekach wyrządził szkodę. Jednak do 2001 roku uzyskano ją z większości szczepionek dla najmłodszych na potrzeby Amerykańskiej Akademii Pediatrii, a także U.S. Public Health Company. Aby zaobserwować, czy tiomersal ma związek z autyzmem, naukowcy przebadali dzieci, które otrzymały zawierające go szczepionki. Porównali je wszystkie z dziećmi, które otrzymały zastrzyki, które nie otrzymały. CDC przeprowadziło lub nawet wydało na 9 różnych badań nad tiomersalem i autyzmem. Nie znajduje żadnego hiperłącza.

Co więcej, diagnozy medyczne autyzmu nadal rosną po tym, jak producenci zastrzyków usunęli tiomersal z prawie wszystkich szczepionek dla młodzieży. (Obecnie jego ilości nadal znajdują się w zastrzykach chroniących przed błonicą, szczękościskiem i krztuścem, określanych jako DTaP i DTaP-Hib.).

A co z wszystkimi szczepieniami łącznie?

Analitycy chcieli dodatkowo sprawdzić, czy wszystkie szczepienia potrzebne przed ukończeniem 2 roku życia w jakiś sposób wywołały autyzm. Maluchy nabywają 25 zastrzyków w ciągu pierwszych 15 miesięcy życia. Niektóre osoby obawiały się, że otrzymanie wszystkich tych zastrzyków w tak wczesnym okresie życia może wywołać rozwój autyzmu, ale nie ma dokumentacji, która by to potwierdzała.

Ceny autyzmu w krajach budowlanych wzrosły niewiarygodnie w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), u 1 na 150 dzieci urodzonych w 1992 r. zdiagnozowano autyzm (ASD).

W przypadku maluchów urodzonych w 2004 r. 1 na 68 maluchów doświadcza diagnozy medycznej ASD. [1] W przypadku dzieci urodzonych w 2010 roku rozpowszechnienie wynosiło w rzeczywistości 1 na 44. W rzeczywistości trudno jest porównać ceny autyzmu pochodzące z lat 90. i późniejszych wraz z opłatami od lat 40. związane w dużej mierze z osobami dotkniętymi poważnymi problemami, a także przewidywano, że koszt autyzmu wyniesie zaledwie około 1 na 10 000. [2] Począwszy od lat 90. XX wieku, nasza wiedza na temat tego, jak dokładnie objawia się autyzm, znacznie wzrosła, a teraz ludzie, którzy wcześniej prawdopodobnie nie byli faktycznie uważani za autystycznych, mogą być diagnozowani wraz z niektórymi różnymi ASD.

Nie wiadomo, czy dzisiejsze wyższe ceny autyzmu wynikają ze zwiększonej diagnozy medycznej, a także zasięgu, zmiany definicji autyzmu, czy nawet prawdziwego wzrostu zaawansowania ASD.

Bez względu na to, badacze, a także zaniepokojeni rodzice i matki spekulowali na temat przyczyn autyzmu, a problem został właściwie dokładnie zbadany. W rzeczywistości zastanawiano się nad funkcją zastrzyków, wraz z różnymi innymi możliwymi do osiągnięcia zmiennymi zagrożenia dla ASD, w tym predyspozycjami genetycznymi, postępem określony wiek rodziców i różne inne czynniki ekologiczne. Szczepionki prawdopodobnie uzyskały więcej analiz niż każda inna przypuszczalna przyczyna ASD, a większość ekspertów, lekarzy i badaczy higieny doszła do wniosku, że w rzeczywistości nie ma związku między szczepionkami a autyzmem.

Niektórzy, powiedziawszy to, nadal pytają, czy szczepionki przyczyniają się do progresji ASD. I tak placówki higieniczne, a także kliniczne pozostają, aby rozwiązać te problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj