Razem zwyciężymy raka Mapa strony
Artykuły
- AAA +

SERIA WYDAWNICZA "CO WARTO WIEDZIEĆ"

Sprawdź dostępność poradnika w wersji papierowej w placówkach medycznych w Polsce.Co warto wiedzieć. Rak skóry, czerniak i znamiona skóry.

 

 

Współpraca: Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie,

Licencja: National Cancer Institute of United States

Konsultacja merytoryczna: Prof. dr hab. med. Piotr Rutkowski

 

 

 

 

 

 

„Wydany w języku polskim poradnik „Rak skóry, czerniak i znamiona skóry” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla pacjentów, ale dla każdego, kto dba o swoje zdrowie. Ta bardzo cenna inicjatywa na pewno przyczyni się do poprawy edukacji Polaków w zakresie nowotworów złośliwych skóry, których liczba gwałtownie narasta. Wśród nich czerniak ma złą sławę, a tymczasem jest to nowotwór, który bardzo prosto wykryć i wyleczyć.”

Prof. dr hab. med. Piotr Rutkowski

 

Co warto wiedzieć. Rak płuca.

 

 

Współpraca: Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej
Licencja: National Cancer Institute of United States
Konsultacja merytoryczna: prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski

 

 

 

 

 

 

 

„Poradnik pt. „Co warto wiedzieć. Rak płuca” zawiera ważne informacje na temat przyczyn i istoty wspomnianego nowotworu oraz wiele wskazówek dotyczących postępowania w czasie i po zakończeniu leczenia. Szanse powodzenia leczenia chorych na raka płuca zależą w znacznym stopniu od sprawnego przeprowadzenia leczenia, co z kolei jest wielokrotnie uwarunkowane prowadzeniem odpowiedniego trybu życia. Niezwykle ważne jest to, aby chorzy rozumieli cel i zasady leczenia.”

Prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski

 

 

Co warto wiedzieć. Leczenie celowane chorych na nowotwory.

 

 

Współpraca: Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej
Konsultacja merytoryczna: dr hab. med. Dariusz M. Kowalski,
dr med. Adam Płużański, dr med. Joanna Czuwara

 

 

 

 

 

 

 

„Podczas stosowania leczenia celowanego niepożądane objawy (powikłania) występują rzadziej i zwykle są mniej nasilone niż po chemioterapii. Jednak niektóre leki celowane są również związane z niepożądanymi działaniami, które mogą mieć całkowicie odmienny charakter niż tradycyjnie stosowana chemioterapia. Możliwość występowania wspomnianych powikłań uzasadnia konieczność przekazywania informacji chorym, co jest najważniejszym celem poradnika pt. „Leczenie celowane chorych na nowotwory”. Świadomość możliwości wystąpienia określonych działań niepożądanych ułatwia uzyskanie lepszej tolerancji leczenia – między innymi – przez prowadzenie odpowiedniego trybu życia oraz stosowanie metod zapobiegawczych.”

Prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski

Dołącz do nas na FacebookŻyj razem z nami, zaprzyjaźnij się, śledź najnowsze informacje...

Nasi partnerzy

Napisz do nas